Výhody a nevýhody krabičkové diety

Rozhodli jste se držet dietu a nevíte, která by pro vás byla nejvhodnější? V tomto článku se podíváme na takzvanou krabičkovou dietu, jež se stala velkým trendem v oblasti hubnutí. Pojďme se tedy podívat blíže na to, co je hlavní devizou tohoto způsobu zdravého shazování kil. Povíme si o tom, co si pod pojmem krabičková dieta představit, ale také o tom, jaké jsou její výhody a nevýhody.

Co znamená krabičková dieta

Pojem krabičková dieta označuje zdravý způsob umožňující redukci váhy. Jedná se o přelomovou moderní metodu v oblasti stravování, jež se do našeho povědomí dostala v roce 2014. Své jídlo si budete dávkovat postupně v krabičkách, odtud pramení její název. Z toho je zřejmé, že budete jíst pravidelně a v malých porcích, nehrozí vám tudíž žádné přejídání.

S touto formou diety snadno a rychle předejdete obezitě, jež se stala v poslední době častým jevem. Její příčinou se stal nedostatek času a hektičnost stravování. Lidé jsou čím dál častěji nuceni ke stravování v rychlém občerstvení, jedí vestoje, mnohdy však i za chůze a jídlo si nedokáží vůbec vychutnat. Žaludek většinou dostane signál z mozku o tom, že se jedinec najedl až příliš pozdě, a proto nás sužuje neustálý pocit hladu.

Krabičková dieta se snaží problém obezity a problémů se stravováním zamezit. Objednáte si krabičku plnou svých oblíbených potravin přímo až do domu. Mnozí z nás však v poslední době přešli i k tomu, že si krabičky sestaví sami doma z jídel, jež mají rádi.

Pokud se rozhodnete využít služeb firmy, která se zabývá přípravou klasické krabičkové diety, rozhodně neprohloupíte. Společnost si zjistí pomocí různých dotazníkových šetření vaše konkrétní údaje (oblíbené suroviny, alergie, neoblíbené suroviny apod.), pak na základě těchto důležitých informací sestaví váš jídelníček a krabičky vám pak ve všední den zavezou na místo, jež si určíte. Nemusíte se tudíž starat o to, abyste si doma navařili nebo připravili nějakou vydatnou svačinku.

Výhody krabičkové diety

Některé výhody jsme si již představili v odstavcích výše, avšak je ještě několik dalších, na něž bychom rozhodně neměli zapomenout. Jednou z hlavních výhod, o níž jsme se zatím nezmínili, je cena. Tato výhoda však platí zejména pro domácí krabičkovou dietu, kterou si připravíte sami doma. Jedná se totiž o levnější variantu této formy.

Pokud si krabičky budete objednávat u firmy, bude cena vyšší, ale můžete počítat s použitím kvalitních surovin a odbornou péčí o váš jídelníček. Dalo by se tedy říci, že každá forma má své pro, jak jsme si na předchozích řádcích ukázali.

Další nespornou předností krabičkové diety je jistota, že odteď nebudete muset vymýšlet jídlo, jež budete muset po příchodu z práce doma uvařit. O všechno se vám postará firma a odborníci, kteří jsou v ní zaměstnaní. V každé krabičce najdete tři denní jídla a svačiny, tudíž budete mít postaráno o jídlo v průběhu celého dne. Přesně toto je způsob, jak si zajistit zdravé hubnutí. Správnou ingrediencí pro kýžený výsledek je pravidelné stravování plné zdravých a kvalitních potravin.

Nevýhody krabičkové diety

Největší nevýhodou krabičkové diety, jež pro vás připraví společnost zabývající se jejich výrobou, je to, že za každé jídlo musíte po dodání zaplatit danou částku, kterou najdete v jídelníčku dané firmy. Občas se může stát, že i přes údaje, jež jste na počátku vyplnili, se do vaší krabičky dostane potravina, kterou nemáte rádi, a tudíž vám jídlo nechutná. Tomuto problému se hravě vyhnete pouze tak, že si ji připravíte doma.

Domácí krabičková dieta vás často stojí čas, ale nemusíte se bát, většinou se jedná o zlomek toho, co byste strávili u plotny při běžném vaření. V případě, že se rozhodnete hubnout pomocí krabičkové diety, musíte počítat s tím, že budete potřebovat pevnou vůli. Abyste dosáhli kýženého výsledku a zhubli, budete muset dodržovat dávkování pomocí krabiček a v žádném případě byste se neměli dojídat potravinami mimo krabičku.

Krabičková dieta může být vaším okolím přijímána negativně. Jistě se ptáte proč. Odpověď je vcelku jednoduchá. Když vyrazíte na výlet, případně půjdete na návštěvu k přátelům, budete se muset kvůli této dietě držet zpátky a nebudete si moci dát potraviny, jichž je plný stůl. Lidé kolem se na vás z tohoto důvodu mohou začít dívat mezi prsty. Avšak jen vy víte, proč to děláte.

Závěrem

Je jen na vás, jak se rozhodnete. Můžete se do krabičkové diety pustit s tím, že využijete veškerých jejích výhod, jež upřednostníte před nevýhodami. Pokud však zjistíte, že nevýhody mají pro vás větší váhu než přednosti, nemusíte zoufat, je spousta jiných možností, jak pečovat o své zdraví a postavu.

Novinky E-mailem

Přihlašte se k odběru novinek. Budeme vám zasílat zajímavé články a novinky.

Novinky E-mailem

Přihlašte se k odběru novinek. Budeme vám zasílat zajímavé články a novinky.