Cvičení a cviky nejen na doma a nejen pro seniory

Lidé rádi cvičí, protože moc dobře ví (ne tedy úplně všichni samozřejmě…), že si tím zlepšují kondici a vzhled celého těla. Mnozí z nich ale ani netuší, jak správně cvičit, jaké zvolit vhodné cviky, jak správně dýchat, jak dlouho cvičit, kolik opakování a kolik sérií použít na každou svalovou skupinu.

Doporučujeme výukové hodiny s osobním trenérem fitness

Pokud nevíte, jak začít a chcete se naučit cvičit a získat tím dobré pohybové a dýchací návyky, kupte si výukovou hodinu s osobním trenérem fitness, který vás naučí vše potřebné, poradí s výběrem cviků, cvičebního nářadí a se stravováním. (doporučujeme například kontaktovat odborníky a trenéry z těchto www stránek: www.osobni-trener-fitness.eu)

S čím a na čem cvičit – guma, lanko, podložka na cvičení

Pokud chceme cvičit doma, venku, na chatě apod., doporučujeme cvičit především s vlastní váhou (vlastním tělem), pořídit si podložku na cvičení a také gumový expandér a elastické lano pro SM systém.

Gumový expandér je kulaté pružné lano z latexové pryže a nepotřebuje upevnit ke zdi nebo například za topení či kliku od dveří jako elastické lanko pro SM systém. Podložka na cvičení je vhodná na cvičení cviků na zemi (cviky na břicho, svalový korzet, zádové svaly atd.)

Gumový expandér nebo elastické lano pro SM systém?

Cviky a cvičení na bolavá (nebo pro zdravá) záda doporučujeme začít elastickým lanem SM systému se zaměřením pro stabilizaci a mobilizaci páteře. Toto cvičení podle metody MUDr. Smíška je velmi prospěšné každému, kdo jednostranně zatěžuje svůj pohybový systém, například při sedavém zaměstnání. Toto cvičení, kombinované se strečinkem, protahuje účinně svaly, které mají tendenci se zkracovat a svalové řetězce, které ochabují, posiluje. Tímto cvičením se tedy odstraňuje bolest zad, skolióza a také posiluje a zvedá se i nožní klenbu (přitom se rovnají vbočené palce). Dále toto cvičení přispívá ke správné činnosti srdce a dalších vnitřních orgánů, vyživuje a regeneruje meziobratlové ploténky. Taktéž nám takové cvičení pomáhá k regeneraci páteře a svalů, ke správnému držení těla, dobrému a zdravému způsobu chůze a tónuje nám postavu.

SM systém se využívá taktéž k léčbě, prevenci, regeneraci a jako kondiční trénink pro sportovce. SM systém je určen pro ty, kteří si uvědomují, že jsou zodpovědní za své zdraví, a obětují tomu alespoň 15-20 minut denně. SM cvičení je vhodné pro děti od cca 5 let. Pokud máte v rodině hyperlordózu, hyperkyfózu, skoliózu, Scheuermannovu poruchu kloubů (ploché nohy, kyčelní kloub, kolenní kloub, atd.) či vývojové anomálie páteře – problémy spojené s poruchou funkce páteře (bolesti svalového aparátu, fibromyalgie, bolesti hlavy), určitě doporučujeme začít SM systémem. A jak jsme už zmínili, stačí k tomu elastické lanko na SM systém a podložka na cvičení a naučit se cviky pod dohledem odborníka.

Pokud už chcete svaly více posilovat, doporučujeme cvičit i s gumovým expandérem, který nepořebuje upevnění jako lanko SM systému.

Výhody gumového expandéru a elastického lanka

Nízká pořizovací cena, malé rozměry, minimální nároky na prostor (možnost cvičit v posilovně, doma i venku), možnost regulace zátěže, vhodné pro mladistvé, seniory, handicapované, v podstatě pro každého. Posilování celého těla, formování postavy, odstranění bolesti hlavy, zad a páteře. Dále s gumovým expandérem lze provádět i kondiční trénink, izometrické posilování, trénink rychlosti, dynamiky, stability atd.

Závěrem

Je dokázáno, že správnou stravou a zdravým pohybem si prodlužujete život. Vaše buňky nebudou stárnout tak rychle. Budete se cítit skvěle v každém věku. Nebudou vás bolet záda, hlava, kyčle, klouby, páteř. Po každém cvičení se vám v mozku uvolňují  “hormony štěstí“, tzv. endorfiny, které zajistí, abychom měli vždy dobrou náladu. Naše tělo vám poděkuje a odvděčí se vám dobrou kondicí. Pokud máte zájem cvičit doma (jste ve vyšším věku, nebo na mateřské atd., máte zdravotní problémy nebo chcete cvičit na cestách a v přírodě atd.), poraďte se s odborníky, kteří vám doporučí i vhodné vybavení na domácí cvičení za dobré ceny (expandery, lanka, gumy, podložky na cvičení). Dobře vám poradí odborníci s dlouholetou úspěšnou praxí například zde:  www.michaelmoder.eu

Novinky E-mailem

Přihlašte se k odběru novinek. Budeme vám zasílat zajímavé články a novinky.

Novinky E-mailem

Přihlašte se k odběru novinek. Budeme vám zasílat zajímavé články a novinky.