Máš Problém? Zhluboka se nadechni!

Máš PROBLÉM? Zhluboka se nadechni!

Celý internet a stejné tak i ostatní multi mediální kanály jsou doslova přeplněny panskými radami o tom, jak se máte chovat, když na vás přijde krize. A to jakákoliv, od různých bolestí, nemocí, přes psychycké bloky, stresy, deprese, partnerskými problémy konče. Na všech těchto stránkách najdete hesla typu: “ Změńte svůj životní styl!“, „Odpočiňte si a odjeďte na dovolenou!“, „Vyměňte práci, která vás stresuje!“ a konečně „Potřebujete čas jen pro sebe!“ (nejlépe ve wellnes,u moře, či na horách :-))

Ano, rady jsou to jistě krásné a věřím, že každý z vás by neměl nejmenší problém je ihned uskutečnit, kdyby… Kdyby v těchto radách bylo i sdělení, kde na to vzít. Každý do jednoho by rád odešel z práce, která mu nesedí a nepřináší žádnou radost, ale kde pak vzít na žívobytí? Ukažte mi jednoho, který by si nechtěl udělat čas pro sebe?

Žijeme v materiálně založeném světě a finance znamenají pro nás žel alfu i omegu. Samozřejmě, stále je zde řešení nasadit si mošnu, vzít si hůl a odejít do hor žíti jogínský život zasvěcený meditaci. Na to však nejsme připraveni. zvláště když je na nás závislá celá rodina. A tak nás tyto „dobře míněné rady „spíše deprimují a uvádí do ještě většího napětí. Místo chleba se pak podává kamení. Uvádí nás to do rozporu. Změnu chceme, ale nevíme, jak ji dosáhnout, nemáme k ní prostředky.
Jedno však máme zcela jistě. A to vždy a za jakékoliv situace i té nejhorší. A to jsme My sami. Jestliže si toto vždycky uvědomíme, máme ke každému problému klíč. Neexistuje jiný. Proto toto uvědomění musíme stále hledat, A k tomu nám můýe pomoci právě hluboký nádech.

Mocný hluboký nádech je totiž tou nejrychlejší, nejlevnější a nejúčinnější cestou k nalezení klidu ve chvílích napětí a vyrovnání se s tlaky okolí. Dovolí vám na chvíli zapomenout na rady druhých, co byste… a jak byste… měli. Teď jste tady Vy a Vaše řešení, Vaše možnosti, Vaše síla, Vaše hra. Tím se ihned začne zlepšovat i celkový zdravotní stav a pocit tělesné a duševní pohody. Pokud pak proces dýchání chápete i trochu metaforicky, může vám navíc ukazovat, jak se zbavit starého (ve výdechu) a otevřít se novému (v nádechu)

Netvrdím, že jeden nádech za vás vyřeší vše. Také netvrdím, abyste se stali sobeckými a ostatní zcela přehlíželi. Mocný, uvědomělý, hluboký nádech vám však může pomoci najít nové možnosti, o kterých jste před tím neuvažovali. Mnohé problémy, které se zdály být neřešitelné, dostanou reálnější podobu a dokonce některé zmizí úplně.

Je to prostě v danou chvíli ten nejlepší start! Zkuste to jednou! Uvidíte, že pak nezůstanete jen u jednoho! 🙂

Dr. Marko

P.S.: O tom, jak dýchání ovlivňuje zásadním způsobem náš život a jak správně dýchat, se dozvíte v příštím článku. DM

Novinky E-mailem

Přihlašte se k odběru novinek. Budeme vám zasílat zajímavé články a novinky.

Novinky E-mailem

Přihlašte se k odběru novinek. Budeme vám zasílat zajímavé články a novinky.