Jak moc důležité je mít v každém věku dobrou kondici?

Tuto otázku si jistě pokládáme mnozí z nás velmi často. Zejména tehdy, když nedoběhneme včas na autobus, schody do 4. patra zdoláváme hodinu, v polovině výstupu na Lysou horu málem zkolabujeme, nebo při přátelského fotbalového zápasu odpadneme půlhodiny před jeho koncem.

Být v kondici by měla být samozřejmost

Na tuto otázku máme tedy jednoznačnou odpověď. Být v kondici je velmi důležité pro kvalitu našeho života. Tak např. věděli jste, že každým cvičením se nám okysličuje mozek a lépe nám to myslí? Že nám to napomáhá se lépe koncentrovat ve škole, v práci, při řízení auta? Zrychleným dýcháním, že vydechujeme škodliviny a pocením je vylučujeme taktéž, takže se nebudou ukládat v našem těle? Aktivní pohyb snižuje také významně hladinu stresu.

Hýbejte se, cvičte nebo aspoň choďte 10.000 kroků denně

Někteří vědci a lékaři (např. Dr.Nona) doporučují každý den ujít minimálně 10.000 kroků zrychleným tempem. Díky moderní technice nám počet kroků pohlídá krokoměr. V dnešní „moderní“ uspěchané době lidé na své zdraví příliš nedbají. Technologie v podstatě dokážou zajistit za jedince tolik věcí, že se pomalu hýbat vlastně v mnoha případech ani nemusí. Přitom naši předci se už od svého narození „hýbat“ doslova museli. Lovili potravu, bojovali, stěhovali svá sídliště, zkrátka pohybu měli více než dost během celého života.

Vyhýbejte se pasivní zábavě

V dnešní době se lidé honí především za penězi a vzdušnými zámky, než, aby si raději udělali čas na chvíli pro sebe a něco pro své zdraví. Mnozí z nás, kteří máme sedavá zaměstnání žijeme stereotypem, kdy se domníváme, že po skončení pracovní doby je ideální relaxace v podobě pasivní zábavy u televize nebo počítače. S pocitem, že dnes již máme vše hotovo, můžeme přece už konečně odpočívat. Ale řekněme si na rovinu, vydělali jsme peníze, ok, ale co jsme za ten den udělali skutečně pro své zdraví?

Stačí hodina denně

Vždyť si stačí najít hodinku denně na pohyb a cvičení. Není v tom žádná věda, jen si to musíme napsat do svého kalendáře jako nedílnou součást náplně svého dne. Můžeme běhat, plavat, posilovat, chodit na procházky nebo cvičit s vlastní váhou. Navíc efektivně kondičně cvičit můžeme i doma. Nemusíme navštěvovat posilovny plné namakaných výstavních exibionistů a manekýnek. Hodina denně na pohyb stačí. Je to pro nás moc? Zabrání nám to v ostatní činnosti? Určitě ne. Tak proč vysedávat u televize, kde se jen dozvíme především negativní informace?

Kdo chce, hledá důvody, kdo nechce hledá výmluvy

Je dokázáno, že správnou stravou a zdravým pohybem si prodlužujeme život. Naše buňky nebudou stárnout tak rychle. Budeme se cítit skvěle v každém věku. Po každém cvičení se nám v mozku uvolňují  “hormony štěstí“, tzv. endorfiny, které zajistí, aby jsme měli vždy dobrou náladu. Naše tělo nám poděkuje o odvděčí se nám dobrou kondicí.

Pokud máte zájem cvičit doma (jste ve vyšším věku, nebo na mateřské atd., máte zdravotní problémy nebo chcete cvičit na cestách a v přírodě atd.), poraďte se s odborníky, kteří vám doporučí i vhodné vybavení na domácí cvičení za dobré ceny (expandery, lanka, gumy, podložky na cvičení). Dobře vám poradí odborníci na fitness a zdravou výživu s dlouholetou úspěšnou praxí například zde:  www.michaelmoder.eu

 

Novinky E-mailem

Přihlašte se k odběru novinek. Budeme vám zasílat zajímavé články a novinky.

Novinky E-mailem

Přihlašte se k odběru novinek. Budeme vám zasílat zajímavé články a novinky.