Proč nehubnu?

Milí přátelé, fandové a milovníci pohybu. Jelikož se nám v poslední době hromadí otázky týkající se váhového úbytku, rozhodli jsme se napsat tento článeček, jelikož odpovídáme dnes a denně na stejnou otázku. Proč nehubnu? Proč se úbytek váhy zastavil?

Možné příčiny stagnace úbytku tuku při hubnutí

Pokud dodržujete doporučený jídelníček i s pravidelnou pohybovou aktivitou a úbytky váhy se zastaví, vede k tomu několik důvodů.

  1. Vždy sledujte PRŮMĚRNÝ úbytek za jednotku času, tedy nikdy ne týden – to znamená, že jeden týden zhubnete více, jiný méně, ale sečtěte celý úbytek a vydělte týdny, tak dostanete průměr! Jelikož je váš organismus živý a má své potřeby a rovněž reaguje na spoustu vnějších vlivů, hormonálních změn a podobně NIKDY nemůže být úbytek přesný a stále stejný!
  2. Vaše tělo se formuje, tudíž berte v ohledu nejen číselnou hodnotu na vaší váze, ale jak všem doporučuji na začátku redukce, změřte proporce vašeho těla a sledujte úbytky v centimetrech. Pokud v organismu chybí svalová hmota, je logické, že svalovina roste a tuková tkáň se zmenšuje. Svalová hmota je těžší než tuk (tuk na vodě plave!) tak se váha může zastavit nebo dokonce narůst, avšak centimetry se stále snižují. Myslíme, že je velmi hloupé soustředit se na čísla na váze, máme klientky, které zhubly 2kg ale 23cm v pase, tak co je lepší? Změňte to ve své hlavě!
  3. Přemíra fyzické aktivity může být taky na škodu. Klienti s vidinou zhubnout rychle a hodně, začnou cvičit zbytečně moc často. Organismus není schopen pak následně regenerovat, svaly jsou unavené, napuchlé a zadržují vodu. Někdy méně znamená lépe.
  4. V pohybovém režimu úplně stačí 2x týdně posilování svalů celého těla (i doma například s lankem – můžeme vás to naučit ve výukové hodině) a mezi tím je ideální i třeba jen rychlejší procházka nebo plavání. Až bude vaše kondice lepší, můžete procházku vyměnit za běh nebo jinou aerobní zátěž. Jen NE VŠECHNO NAJEDNOU! Nechte své tělo regenerovat. Regenerace je stejně důležitá jako vše ostatní.
  5. No a v neposlední řadě jsme živé organismy, které žijí v rytmu přírody. Reagujeme na příchod zimy úplně stejně jako ostatní zvířátka. A tak spalovat tuky v zimě se tělu zdá proti přírodě a jde to mnohem hůře než v létě.
  6. A ještě něco – víte co nejvíce nabourává ještě redukci tuku?  Ano, je to vyšší věk, špatné dýchání, nedostatečný spánek, práce na směny, chudý jídelníček nebo špatně sestavený jídelníček, špatný nebo nevhodný pitní režim.

Není nutno panikařit

Pokud dodržujete dietní nebo upravený stravovací režim jak máte, dodržujete pitný i regenerační režim, máte dostatečný přísun proteinu (bílkovin) a vhodných sacharidů (cukrů) a pohybujete se, zůstaňte hlavně v klidu a nechte organismus pracovat. On už si poradí. A kdyby ne, ozvěte se a poradíme my.

Závěrem

A pokud i tak máte s hubnutím problémy, ozvěte se nám. Věnujeme se oboru fitness a zdravému životnímu stylu už přes 30 let. Nejprve to byl krásný koníček, který zůstal a proměnil se časem i v krásnou práci a poslání.

Přejeme vám krásné jarní dny plné naděje do dnů budoucích. Lucie a Michael

www.osobni-trener-fitness.eu

Novinky E-mailem

Přihlašte se k odběru novinek. Budeme vám zasílat zajímavé články a novinky.

Novinky E-mailem

Přihlašte se k odběru novinek. Budeme vám zasílat zajímavé články a novinky.