Pleťové masky z ovoce a zeleniny

Toužíte po bezproblémové pleti, jež bude zářit na kilometry daleko a kterou vám bude každý druhý závidět? Pokud ano, máme pro vás pár tipů na vhodné řešení vašeho problému. Zkuste naše rady a věřte tomu, že se s problematickou pletí rychle rozloučíte. Hlavními pomocníky v boji vám budou ovoce se zeleninou.

Zástupci těchto dvou skupin potravin se díky vysokému obsahu vitamínu a dalších blahodárných látek postarají o vybudování rovnováhy vaší pleti, ať už se jedná o snížení mastnoty nebo zvýšení hydratace.

Jistě si kladete otázku, jaké druhy ovoce a zeleniny je vhodné pro tento účel využít. My vám v následujících řádcích na tuto otázku odpovíme.

Bojovníci z řad ovoce

Prvním zástupcem ze skupiny ovocných plodů, jež výborně působí na pokožku, je avokádo. Do boje s problematickou pletí byste jej měli zařadit kvůli velkému množství vitamínu, jež obsahuje. Zejména pak budete vděční za vitamíny, které vám pomohou zamezit vzniku šupinek z odumřelé kůže, dále pak působí proti prasklinám v pokožce a nesmíme zapomenout ani na prokrvení pokožky.

Toto všechno vám může poskytnout tento jeden plod a v něm obsažené vitamíny A, B a F. Z tohoto ovoce se často vyrábí olej, jímž je vhodné potírat suchou a popraskanou pleť. Jeho nevýhodou však je vysoký lesk, a proto se nedoporučuje si masku z něj udělat chvilku před tím, než půjdete do společnosti.

Dalším blahodárným ovocem je banán. Ten z vaší pleti vytáhne veškeré bakterie a nečistoty. Maska udělaná ze zralých banánů vám pomůže se zbavit akné. Masku utvoříte rozmixováním banánů, pak stačí hmotu nanést na obličej a nechat minimálně 15 minut působit. Pak masku odstraňte pomocí chladivé vody. Stejné účinky pak mají i hrozny. Ty rozmačkáte a opět utvoříte hmotu, jako tomu bylo u banánů, postup je stejný i v aplikaci.

Pyšníte se snědou nebo matnou pletí? Pokud ano, tak vám prospějí jahody. Smíchejte je s trochou vody a rozmačkejte. Vzniklou hmotu naneste na obličej, nechte účinkovat opět minimálně 15 minut a pak smyjte chladivou vodou.

Stoprocentně jemnou pokožku vám pak zaručí maska vyrobená z jablek. Ty se opět rozmačkají a přidá se do nich troška medu. Před aplikací je možné hmotu schovat do ledničky a trošku ji zchladit. Po nanesení vydržte minimálně 10 minut a potom směs z obličeje opláchněte. Výsledky budou zřejmé ihned po prvním použití.

Zeleninoví válečníci

Do boje s problematickou pletí s vámi nastoupí hned několik pomocníků. U některých byste to možná ani nečekali, ale věřte tomu, že vám určitě pomohou. K válečníkům se řadí česnek, brambory, mrkev, okurka a rajčata.

K nejznámějším zeleninovým bojovníkům patří okurka, která pomáhá vaši pleť rozjasnit. Po její aplikaci bude pokožka působit čerstvým dojmem. Nejčastějším způsobem, jakým se s okurkou v péči o pleť pracuje, je pokládání kroužků. Nakrájejte tedy okurku na drobné plátky, ty pak pokládejte na plochu obličeje. Okurka pleti propůjčí svou svěžest a hydratuje ji. Dalším vhodným způsobem, jak ji připravit je nastrouhání. Můžete si tedy udělat kašičku, s níž poté můžete pracovat jako s běžnou pleťovou maskou.

Hned v zákrytu za okurkou jsou rajčata. Ta působí blahodárně na mastnou pleť. Pokud trpíte akné a trápí vás různé jizvičky, jež vznikají v důsledku prasknutí vřídku, rajčata vám tento problém pomohou vyřešit. Rozmačkejte je a naneste je na pokožku obličeje a dekolt. Nechte působit minimálně 10 minut a potom krouživými pohyby masku odstraňte. Tímto způsobem zároveň svou pleť očistíte od odumřelých buněk, semínka totiž plně nahradí peeling.

Brambory a mrkev mají čistící účinky, pomáhají však i vyrovnat různé nedokonalosti, které mohou být na vaší pokožce znát. S oběma plodinami se pracuje stejně, stačí je nadrobno nastrouhat a vzniklou směs nanést na obličej, vše se nechá chvíli působit a potom se smyje chladnou vodou.

Překvapivou plodinou, jež vám může pomoci v péči o pleť, je česnek. Všichni o něm víme, že má antibakteriální účinky, ale kdo by čekal, že bude působit antibakteriálně i v péči o pleť? Avšak je to tak. S jeho pomocí se zbavíte vřídků a dalších možných zánětlivých projevů.

Česnek se však nenanáší na pleť celoplošně, dávkuje se jen na postižené místo. Prospěšná je jen silice obsažená v plodu, proto jej musíme zmáčknout a na postižené místo dávkovat jen tekutinu, která z něj vyteče. Věřte tomu, že vám určitě pomůže už v samém prvopočátku zánětu.

Novinky E-mailem

Přihlašte se k odběru novinek. Budeme vám zasílat zajímavé články a novinky.

Novinky E-mailem

Přihlašte se k odběru novinek. Budeme vám zasílat zajímavé články a novinky.